Zimowo…

No, to mamy w tym roku piękną zimę. Za oknem śnieg, mróz na szybach maluje kwiatki, listki i inne cuda. Niestety nie dopiszę, że ogień w kominku bucha i polana strzelają bo takowego nie mam.
Mróz zrobił nam psikus i zamarzły rury z wodą. Całe szczęście, że sąsiadka ma wodę i mogę podejść po wiaderko do gotowania. Zapytacie o zmywanie? Z wodą do zmywania nie ma większego problemu.Wystarczy wyjrzeć za okno – śniegu pod dostatek. No więc siup do miski, na kuchenkę i woda do zmywania jest. Dużo przy tym roboty ale i satysfakcja.
Jestem śpiąca i zmęczona i naszła mnie taka refleksja. Kiedyś jak kobiety nie miały zmywarek, odkurzaczy, pralek i elektryczności, do tego zwierząta do oporządzenia, to jak przychodził wieczór taka baba była na tyle zmęczona, że pewnie nawet nie zastanawiała się nad brakiem prądu, nie przychodziły jej głupie pomysły do głowy i byla szczęśliwa i dziękowała Bogu, że słoneczko już zaszło. Stąd pewnie te przyśpiewki np. zachodźże, słoneczko skoro masz zachodzić… I wiecie co? Ona była szcześliwa, że kolejny dzień minął, że mućka dała mleko a może nawet udało się znaleźć jajko. Nie miała problemów ze snem, jesiennej chandry czy zimowej depresji. A w dzisiejszych czasach… wróciliście już z marketu?

Zachodźże, słoneczko,
Skoro masz zachodzić,
Bo mnie nogi bolą
po tym polu chodzić.

Nogi bolą chodzić,
Ręce bolą robić.
Zachodźże, słoneczko,
Skoro masz zachodzić.

Za las, słonko za las!
Nie wyglądaj na nas,
Napatrzysz się jutro,
jak przyjdziem raniutko.

Reklamy

Informacje Kolecja
Pełnoetatowa mama, uśmiechnięta optymistka, uwielbiająca prace w ogrodzie czy też ogródku, szycie, haftowanie i takie tam babskie sprawy. Z zachwytem obserwująca jak szybko zmienia się dziecko, fascynatka edukacji domowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: