Wiosennie z trelem ptaków w tle

Uciekliśmy kilka lat temu z miasta. Poniekąd zmusiły nas do tego finanse a po części potrzeba powrotu bliżej natury.  Myślę, że bardzo dobrze to nam zrobiło. Na pewno nasze dzieci są zupełnie inne. Mają więcej wolności i mogą tak naprawdę odkrywać świat. I właśnie tym odkrywaniem jestem totalnie oczarowana.  I to nie odkrywaniem świata ptaków przez nich tylko przeze mnie.  Mieszkając w mieście ludzie widzą co najwyżej: wrone, kawkę, wróbla i gołębia, no i te ostatnie nie cieszą się dobrą sławą.  Dopiero mieszkając w lesie człowiek zdaje  sobie sprawę ile piękna nas otacza, ile niesamowitych dźwięków wydają ptaki, jak różnie się zachowują. Teraz mają swój okres godowy i są naprawdę fascynujące.

Jak narazie mieszkają po sąsiedzku: sikorka szara, sikorka bogatka, kos, sójka, sroka, rudzik, skowronek, drozd, dzięcioł czarny, dzięcioł duży, bażanty i wiele innych jeszcze nie rozpoznanych piękności.

Oto kilka z nich:

Mój faworyt rudzik – niesamowity malutki ptaszek z rudym brzuszkiem i dużym zapasem energii. Jest niesamowicie szybki i waży tylko 16g.

Rudzik

Rudzik

Dzięcioł czarny – niesamowicie głośny dzisiaj

Dzięcioł czarny

Dzięcioł czarny

Na polanie, łące niedaleko od domu mieszkają  żurawie. Zapraszam do odwiedzenia tej strony i posłuchania jakie  niesamowite dźwięki wydają.

Żuraw - Grus grus

Żuraw - Grus grus

Zdjęcia pobrane ze stron:

Żuraw:  http://lesnictwo.republika.pl/ptaki/zuraw.html

Reszta ptactwa: http://przyroda.polska.pl/

Na dworze coraz ładniej, świat się zazielenił więc nie siedźcie w domu tylko idźcie do lasu, na łąkę. Wyłączcie telefony, odtwarzacze mp3, otwórzcie oczy i uszy i chłońcie całym sobą niesamowity świat dany nam przez Najwyższego.  Teraz właśnie podśpiewuje dzięcioł, ale czego się nie robi żeby skusić partnerkę.

Ciekawostka:

Nad Polską krzyżują się szlaki corocznych ptasich przelotów, więc regularnie pojawiają się u nas ptaki z północnych skrajów naszego kontynentu, a także kilka gatunków z Syberii, rzadziej przylatują wędrowne ptaki z dalekiego wschodu Azji a zupełnie wyjątkowo zabłąkani wędrowcy z Ameryki Północnej. Tu znajdziecie mapę: Mapa zasięgu lęgowisk i zimowisk ptaków wędrujących przez Polskę.

Reklamy

Informacje Kolecja
Pełnoetatowa mama, uśmiechnięta optymistka, uwielbiająca prace w ogrodzie czy też ogródku, szycie, haftowanie i takie tam babskie sprawy. Z zachwytem obserwująca jak szybko zmienia się dziecko, fascynatka edukacji domowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: