Kalendarz adwentowy i garść sentencji

W tym roku postanowiłam odejść od kalendarza adwentowego ze sklepu i zrobić nasz autorski kalendarz. Czas zerwać z nic nie wnoszącym codziennym jedzeniem czekoladek i faktycznie zastanowić się nad sobą w czasie adwentu, odświeżyć sobie to co się przykurzyło i odkryć to, co nie odkryte.

Zrobiłyśmy z rolek po taśmie pakowej i papierze toaletowym szkielet szopki bożonarodzeniowej. Pierwotnie każda rolka miała być zamknięta, jako takie pudełeczko ale pomysł trochę się zmienił. Najpierw przykleiłyśmy dna, potem pomalowałyśmy rolki i skleiłyśmy je ze sobą klejem na gorąco. Miałam niezłą zagwostkę czym wypełnić kalendarz.  Dzięki HSLinum i jej podzieleniu się doświadczeniem z ich poprzednich lat, problem się częściwo rozwiązał – skorzystałam z czytań do Drzewa Jessego. Nie bez znaczenia były wczorajsze wieczorne pogaduchy z pewną mamą. Do tego wszystkiego dodałam od siebie pewne elementy i kalendarz gotowy.

W każdym okienku jest na kartoniku napisana liczba i podczepiony pod to paseczek z czytaniem i dodatkowo zadaniem do wykonania lub mądrą myślą:

* Po przeczytaniu danego fragmentu, na krążku papieru wielkości rolki, dzieci narysują symbol, który jest słownie podany. Następnie obrazek przyczepimy w miejsce skąd był brany paseczek z czytaniem i tym samym zasłonimy „dziurę” rolki. Wyjątek stanowi 6 grudnia, gdzie jest kolorowanka i polecenie aby znaleźć informacje na temat Św. Mikołaja, ale nie tego pajaca w czerownym kubraczku tylko biskupa. Dzieci w tym dniu dostaną słodkości.

* Zadania to: stworzenie postaci do szopki i zwierzątek, pójście do gospodarstwa po siano i słomę do jej wykończenia i zrobienie żłóbka dla Jezuska.

* Myśli do przeczytania zaczerpnęłam z książki którą dostałam kiedyś na święta „Anielskie przesłania” A. Kriele.

„Każdy dzień jest drogocennym klejnotem. Przeżywaj go z dumą, wdzięcznością i radością. Spraw, żeby dookoła roztaczało się jego wyjątkowe piękno.”

„Bez względu na to, czy siedzisz, stoisz czy lezysz – nie garb się, nie chowaj głowy w ramionach, nie krzyżuj rąk, nie spuszczaj wzroku jak niewolnik czekający na chłostę. Pomyśl o Bogu, który stworzył cię na swój obraz, zauważ, jak piękna jest twoja postać.”

„Tylko mając oczy otwarte, myśląc i obserwując, dostrzegasz, co się dzieje.”

„Pomagaj z serca, nie oczekując nagrody za okazaną pomoc.”

„Stać się tym, na kogo zostałeś stworzony, oznacza ostatecznie: stać się kompletnym, stać się integralną jednością i nieustannie się zmieniać.”

„Spełnienie się życzeń jest zarazem ich testem, sprawdzianem. Stawia duszę wobec pytania: czy naprawdę tego chciałem? Czy chciałem, by się to spełniło w taki sposób?”

„Mów sobie każdego ranka: „Jak wspaniale, że zyję! Cieszę się z tego i dziękuje za to”.”

„Na koniec każdego dnia zrób bilans: przez ile minut sam decydowałeś dzisiaj o swoim nastroju?”

„Zgodnie z przysłowiem „darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby”, a to znaczy, że podarunki należy przyjmować z wdzięcznością”

„Zastanów się, czy zdarza ci się otoczyć kogoś ramieniem i powiedzieć: „Pomogę ci to zrobić, żebyś uwierzył, że też potrafisz”.”

„Zrób porządek w swoim życiu, w swoich relacjach z innymi i swoich szufladach. Bałagan oznacza brak zainteresowania. Porządek jest formą miłości.”

„Zmierzaj w przyszłość zdecydowanym krokiem!”

„Naturalne zdolności, podobnie jak rośliny, wymagają starannej pielęgnacji.”

„Dzięki aktywności można wszystkiemu podołać.”

„Ludziom, których kochasz, powtarzaj że ich kochasz. Miłość żywi się dobrymi słowami.”

„Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra, czynić to, co najlepsze – oto zadani i cel człowieka.”

„Chrystus jest: Drogą, która prowadzi nas do Ojca. Prawdą, która nas wyzwala. Życiem, które napełnia nas radością.”

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz

Na razie nasz kalendarz nie wygląda zachęcająco, ale mam nadzieję, że będzie ładną szopką. Grunt to praca nad sobą i ze sobą przez cały adwent, tworzenie czegoś razem i konsekwencja w realizowaniu planów i zamierzeń. W święta postaram się zamieścić zdjęcia, abyście mogli zobaczyć efekt końcowy.

Informacje Kolecja
Pełnoetatowa mama, uśmiechnięta optymistka, uwielbiająca prace w ogrodzie czy też ogródku, szycie, haftowanie i takie tam babskie sprawy. Z zachwytem obserwująca jak szybko zmienia się dziecko, fascynatka edukacji domowej.

4 Responses to Kalendarz adwentowy i garść sentencji

 1. linum says:

  Bardzo fajny kalendarz Ci wyszedł. Wierzę, że sprawdzi się lepiej od sklepowych.
  Pozdrawiam serdecznie

  Polubienie

 2. cool hoodies says:

  I just stopped by to view this place. It appears really good
  and I had a good time viewing it, thank you for the good stuff!

  Polubienie

 3. King says:

  Oh wow, fantastic post! Thanks for posting. I really liked this and will definitely recommend it
  with my close friends and loved ones.

  Polubienie

 4. sleeveless zip hoodie says:

  Hi, I just came by to read this website. It is really great and I had a good time viewing it, thank you very much for the good article!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: